Véradás – 2024
Szakkollégiumunk a társadalmi felelősségvállalás és a közösség szolgálatának jegyében szervezte meg 2024 áprilisában a véradó napot.
A rendezvény a Magyar Vöröskereszt szakmai csapatának támogatásával zajlott.
Dr. Bartóki-Gönczy Balázs, az Államtudományi és Nemzetközi Tanulmányok Kar tudományos dekánhelyettese nyitotta meg a véradást reggel 10 órakor, majd a megnyitó beszéd után, egészen délután 4 óráig lehetőség volt vért adni.
Az esemény fő célja a véradók bevonása és a vérellátás támogatása volt, mely létfontosságú a kórházak és az egészségügyi intézmények számára.
Összesen 89 diák és oktató kapcsolódott be a véradásba. Külön köszönet illeti azt a 41 főt, akik most adtak életükben elsőként vért.
Köszönjük a Magyar Vöröskereszt professzionális támogatását! Hálásak vagyunk, hogy ennyien bekapcsolódtatok az eseménybe!
„Nem minden hős visel köpenyt!”

